• BOBOLICE gmina Ząbkowice Śląskie

  BOBOLICE, gmina Ząbkowice Śląskie, powierzchnia 3,7641 ha

   

 • DALBOROWICE, gmina Dziadowa Kłoda

  DALBOROWICE, gmina Dziadowa Kłoda, powierzchnia 4,0800 ha

   

 • ŚWIĘTE, KOMORNIKI gmina Środa Śląska

  ŚWIĘTE, KOMORNIKI, gmina Środa Śląska, powierzchnia 17,9591 ha

   

 • OPORÓW, gmina Wrocław

  OPORÓW, miasto Wrocław, powierzchnia 0,4918 ha

   

Aktualności

Film opracowany przez Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach we współpracy z Głównym Inspektoratem Weterynarii.

Afrykański pomór świń - zasady ochrony świń przed chorobą (video).

ANR na Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Piotrowicach

W czerwcowy weekend pod Chojnowem odbyła się 20 Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Nie zabrakło najlepszych hodowców trzody chlewnej i rolników poszukujących najnowocześniejszego sprzętu rolniczego. Odwiedzający mogli wziąć udział w konkursach wiedzy rolniczej i BHP w rolnictwie, a najmłodsi w konkursie plastycznym "Moje ulubione zwierzę gospodarstwa domowego".
Przez dwa dni swoje osiągnięcia hodowlane prezentowali hodowcy bydła, owiec, królików, koni oraz hodowcy drobnego inwentarza, drobiu użytkowego i ozdobnego. Po prezentacji zwierząt, komisje wyłoniły w poszczególnych grupach zwierzęta, którym nadano tytuły championów i wicechampionów.
W tym roku patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Dolnośląski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Czytaj więcej...

Agencja Nieruchomości Rolnych gościem "Nocy Świętojańskiej nad Odrą".

24 czerwca w Bełczu Wielkim gmina Niechlów odbyło się wielkie święto Nocy św. Jana. Impreza folklorystyczno - sportowa ciesząca się ogromnym zainteresowaniem przyciągnęła gości wieloma atrakcjami. M.in. zawodami wędkarskimi, turniejem wsi na wesoło, występami kabaretowymi oraz pięknym obrzędem świętojańskim z puszczaniem wianków na Odrze. Wrocławski Odział Agencji urzyczył terenu pod organizację imprezy oraz ufundował nagrody, które wręczał dyr. Piotr Regiec.Agencja Nieruchomości Rolnych gościem "Nocy Świętojańskiej nad Odrą".

Czytaj więcej...

List Prezesa KRUS do rolników

Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu Prezesa KRUS do rolników zawieerającego apel o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przy stosowaniu środków ochrony roślin.

Czytaj więcej...

Od 1 marca 2017r. Krajowa Administracja Skarbowa

1 marca 2017r. w miejsce działających dotychczas struktur: administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej, zosytanie utworzona Krajowa Administracja Skarbowa.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami opiblikowanycmi na stronie internetowej KAS

APEL MRiRW oraz GLWet.

PTASIA GRYPA

Bioasekuracja

przeczytaj

 

Strzegom Horse Trials

W dniach 17-21 maja odbyła się jubileuszowa, piętnasta edycja Strzegom Horse Trials. Podczas pięciu dni sportowych zmagań Morawa koło Strzegomia stała się światową stolicą jeździectwa.

Czytaj więcej...

ANR wspiera najmłodszych pasjonatów rolnictwa.

21 marca 2017 dyrektor wrocławskiego odziału Agencji Nieruchomości Rolnych - Piotr Regiec, odwiedził uczniów nowo otwartego Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnego z Zespołem Szkół Specjalnych w Oławie. Jest to największa i najnowocześniejsza tego typu inwestycja realizowana przez powiat. Podczas uroczystego otwarcia placówki uczniowie otrzymali od Pana dyrektora narzędzia do pracy i nauki w pracowni ogrodniczej. Życzymy obfitych plonów.

Czytaj więcej...

"Wkopanie aktu erekcyjnego" w Dobrzykowicach

23 marca 2017 roku  Agencja Nieruchomości Rolnych OT Wrocław uczestniczyła w uroczystym podpisaniu oraz wkopaniu dokumentu rozpoczynającego budowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzykowicach. Jak informowaliśmy wcześniej, teren pod budowę obiektu gmina Czernica otrzymała od ANRu w 2012r i było to ok 6ha. Na akcie erekcyjnym wymienieni zostali inicjatorzy i fundatorzy przedsięwzięcia. Agencję Nieruchomości Rolnych reprezentował dyrektor Piotr Regiec. 

Czytaj więcej...

"Wkopanie pierwszej łopaty" pod budowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzykowicach

 

30 marca 2012 roku Agencja Nieruchomości Rolnych przekazała nieodpłatnie Gminie Czernica grunty o powierzchni prawie 6ha pod budowę obiektów oświatowych i sportowych, na których powstanie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzykowicach.

Dyrektor Wrocławskiego Oddziału Terenowego Piotr Regiec uczestniczył w uroczystym "wkopaniu pierwszej łopaty" pod budowę obiektu. 

Gościem specjalnym wydarzenia była Minister Beata Kempa.

Czytaj więcej...

Podziekowanie

Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość!

 
 

Spotkania z dolnośląskimi rolnikami

Ponad kilkudziesięciu rolników z Dolnego Śląska spotkało się z  Piotrem Regiecem – dyrektorem wrocławskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Spotkania miały charakter informacyjno szkoleniowy i odbywały się na zaproszenie lokalnych organizacji  m.in. Rady powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej czy NSZZ Rolników Indywidualnych na przełomie października i listopada. Szczególnie dużo miejsca poświęcano nowym zasadom gospodarowania gruntami. Omawiano główne zmiany w przepisach oraz zasady dotyczące przetargów na dzierżawę. Przedstawiano  obowiązujące od sierpnia 2016r. nowe stawki czynszu dzierżawnego. Rolnicy uzyskali informację iż czynsz został uregulowany w zależności od klasy gruntów i okręgu podatkowego. Dzięki temu jest on uzależniony od faktycznego potencjału produkcyjnego danej działki rolnej.  Po długości dyskusji i ilości zadanych pytań widać iż inicjatywa takich spotkań cieszy się wielkim zainteresowaniem.

W spotkaniach uczestniczyli również kierownicy właściwych sekcji zamiejscowych Agencji Nieruchomości Rolnych oraz przedstawiciele instytucji publicznych i samorządowych.

Czytaj więcej...

Nagrody Rozdane

17 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia „Dolnośląskich Gryfów – Nagród Gospodarczych”.

Agencja Nieruchomości Rolnych jako wsółorganizator gali otrzymała tytuł "Złotego Patrona Przedsiębiorczości". Za wyróżnienie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

Czytaj więcej...

Agencja Nieruchomości Rolnych OT Wrocław w Krajowym Przeglądzie Samorządowym GMINA POLSKA.

Polecamy najnowszy artykuł.
View the embedded image gallery online at:
http://wroclaw.anr.gov.pl/ot/#sigFreeIda23bc0e7a6
 

Spotkanie Biznesowe Back to Business z udziałem Agencji Nieruchomości Rolnych.

W czwartek, 22 września we Wrocławiu odbyła się kolejna, XIII edycja spotkania biznesowego Back to Business organizowanego przez agencję informacyjną QBusiness Media. Spotkanie zgromadziło w hotelu Radisson Blu ponad 100 przedsiębiorców i menedżerów. Wiodącym tematem spotkania były "Możliwości finansowania rozwoju firm". Podczas Merytorycznej części spotkania Dyrektor wrocławskiego Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych, Piotr Regiec przywitał zgromadzonych gości i zaprosił do zapoznania się z ofertą nieruchomości zabytkowych oraz inwestycyjnych obecnie przygotowywanych do sprzedaży, które zaprezentowali pracownicy Agencji. 

W dalszej części spotkania odbył się koktajl, podczas którego goście mieli okazję do spotkań i rozmów biznesowych. Następnie rozlosowane zostały nagrody ufundowane przez partnerów spotkania. W imieniu Agencji nagrody wręczył Dyrektor Piotr Regiec. Stoisko Agencji Nieruchomości Rolnych niezmiennie cieszyło się dużym zainteresowaniem zgromadzonych gości, którzy w tym roku zwrócili szczególną uwagę na ofertę nieruchomości inwestycyjnych znajdującą się na terenie Bielan Wrocławskich.